Buradasınız: Ana Sayfa > Hafıza Geliştirme Eğitimi > Hafıza Geliştirme Eğitimi ( HGE )

Hafıza Geliştirme Eğitimi ( HGE )

 

 HAFIZA GELİŞTİRME EĞİTİMİNDE ( HGE ) HEDEFLER

HEDEF 1:

- Sağ beyin yani hayal dünyasını daha da zenginleştirmektir.

HEDEF 2:

- Beyin görüntüleme alan kapasitesini maksimum seviyeye çıkararak ön ve kalıcı hafıza bellek performansını en üst seviyeye çıkarmaktır. Beyin görüntüleme merkezinin artması çocuklara özellikle ders çalışma ve sınıfta ders dinlemede büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

HEDEF 3:

- Öğrencilerimiz HGE eğitiminin başlangıcında okuduklarının ya da dinlediklerinin % 30’nu hafızada tutarak yazabiliyorlarken hedeflenen ve ulaşılabilen oran %75 ile %90 aralığındadır.

HEDEF 4:

- IQ zekâ seviye gelişimidir. Başlangıca göre 8 ile 15 puan aralığında artış olduğu yapılan değerlendirmeler sonucunda kesinleşmiştir.

HEDEF 5:

- Öğrencilerimizin özgüveninin artırılmasıdır. 

HEDEF 6:

- Sağ ve sol beyni aynı anda ya da bağımsız olarak kullanma becerisi sağlayarak görsel, işitsel, algısal dikkat dağınıklık oranının düşürülmesi ve öğrenmede olumsuz dış etkenlerden etkilenmesini minumum seviyeye düşürmektir. 

HEDEF 7:

-Sol beyinden milyarlarca kat hızlı olan hayal dünyası yani sağ beyne hızlı okuma ve anlamayı öğretmek. Göz üst - yan kas değerleri arttıkça ve göz kas performansı zorlandıkça devreye sağ beyin mutlaka girecek hızlı okuma ve anlama gerçekleşecektir. Sağ beyinle Dakikada 1000 sözcük okuma anlama becerisi 1-2 yıl içerisinde gerekli egzersizler yapıldığında kazanılacaktır.